Stomatologia zachowawcza

Dział ten stanowi swojego rodzaju fundament stomatologii. Zajmuje się zapobieganiem próchnicy i leczeniem jej następstw tak, aby jak najdłużej zachować żywotność zębów oraz ich estetyczny wygląd. 

Swoje działania rozpoczynamy jeszcze przed pojawieniem się ubytku poprzez porady dietetyczne, instruktaż higieny, fluoryzację czy lakowanie zębów. Pierwsza wizyta poprzedzona jest wykonaniem w naszym gabinecie zdjęcia pantomograficznego, które ułatwia nam skrupulatne wyszukanie istniejących ubytków próchnicowych oraz ocenę struktur niewidocznych "gołym okiem", jak chociażby stanu kości otaczającej zęby. 

Dalszym krokiem jest leczenie ubytków twardych tkanek zęba, których przyczyn jest wiele m. in. próchnica, uraz, przeciążenie czy starcie. W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze technologie i materiały dostępne na rynku. Wykorzystanie w leczeniu mikroskopu zapewnia niebywałą precyzję pracy, a więc dokładne usunięcie próchnicy, doskonały efekt estetyczny wypełnień, korektę nawet najdrobniejszych nawisów czy nierówności, mogących prowadzić do stanów zapalnych dziąseł.

W przypadku, kiedy ubytek próchnicowy jest bardzo głęboki, może dojść do wystąpienia zapalenia miazgi (tzw. "nerwu"). Konieczne jest wtedy leczenie kanałowe, czyli usunięcie zapalonej miazgi i zastąpienie jej specjalnym materiałem. Ząb po takim leczeniu jest osłabiony, dlatego często zalecamy odbudowę z wykorzystaniem wkładu z włókna szklanego, wzmacniającą korzeń i koronę zęba, zapewniającą jego jak najdłuższe przetrwanie w jamie ustnej.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

9:00 - 20:00

Sobota

9:00-14:00

© 2020 Afident Dentysta Praga Południe

Nasza lokalizacja

Afident Lecznica Stomatologiczna

ul. Pułtuska 21, 04-331 Warszawa

wejście od ul. Osowskiej