Leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem staje się coraz bardziej powszechne w stomatologii, a w przypadku leczenia endodontycznego stanowi już właściwie jego niezbędny element. Mikroskop umożliwia nawet 40x powiększenie pola operacyjnego, zapewniając niezrównaną dokładność pracy. Dzięki temu możemy osiągnąć najwyższą jakość i estetykę prac, a co za tym idzie - najlepsze efekty leczenia.

 

Mikroskop znajduje zastosowanie w stomatologii zachowawczej, zapewniając dokładne oczyszczenie ubytku z próchnicy i szczelną, jednorodną odbudowę zęba. W przypadku leczenia endodontycznego umożliwia chociażby odnalezienie dodatkowych kanałów zęba, co nie byłoby możliwe przy pracy bez powiększenia, chociaż stanowi to warunek powodzenia leczenia. 

 

Mikroskop znajduje również zastosowanie podczas sprawdzania dokładności wykonania prac protetycznych przez technika, diagnozowania pionowych złamań koronowo-korzeniowych, czy w przypadku niektórych zabiegów mikrochirurgicznych. Stanowi więc on w wielu przypadkach niezbędne narzędzie diagnostyczne, a jego pomoc w leczeniu jest niezrównana.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek

9:00 - 20:00

© 2020 Afident Dentysta Praga Południe

Nasza lokalizacja

Afident Lecznica Stomatologiczna

ul. Pułtuska 21, 04-331 Warszawa

wejście od ul. Osowskiej